Bačkov
Naposledy aktualizováno: 19.7.2015

V pamětní knize Bačkova je první zmínka o knihovně roku 1934. Na schůzi 23. 2. projevilo tehdejší zastupitelstvo nespokojenost s dosavadním knihovníkem. Proto o měsíc později zvolili novým knihovníkem pana Františka Kalinu.

Dne 7. 7. po vysvěcení kaple a ustanovení tohoto dne, dnem pouti, bylo na zahradě pana Kafky sehráno divadlo ,,Pod tou naší lípou´´. Čistý výnos 160 kč byl věnován na zakoupení knih.

Od té doby se vystřídalo na desítku knihovníků a knihovna několikrát změnila své působiště.Od roku 2000 se knihovna nachází v prvním patře kulturního domu. Je prostorná se 6 stoly a 26 studijními místy.

V roce 2012 byla knihovna přemístěna do zrekonstruované místnosti, kde máme nový nábytek. Prostor knihovny se zmenšil, ale zútulnil. Pro čtenáře máme stůl se šesti studijními místy. Vzhledem k návštěvnosti knihovny je toto dostačující. V případě potřeby je možné doplnit o o další místa.

Koncem roku 2000 čítal knižní fond 228 titulů. Díky dárcům z řad čtenářů, nejen místních, se knižní fond rozšířil na 1051 titulů. Dvakrát ročně využíváme výměnné fondy z knihovny Golčův Jeníkov. Tím je čtenářům umožněn širší výběr. Od roku 2014 došlo ke změně. Knihy nám zapůjčuje okresní knihovna Havlíčkův Brod. Čtenáři si také mohou zapůjčit časopisy a mají zpřístupněný internet. Pro nejmladší máme několik leporel a dětský koutek. Zde se mohou zabavit, aby si maminky mohly v klidu vybrat tu pravou četbu.

V současnosti knihovna registruje 20 čtenářů ve věku od 2 do 80 let. Většina čtenářské populace je z řad žen, dětí a mládeže. Mnoho mužů si do knihovny zatím cestu nenašlo.

Dne 1.7.2015 jsem po několikaleté práci z důvodu nedostatku času, předala funkci knihovníka paní Aleně Motejlové.  

Za dobu mého působení se knižní fond rozrostl na 1 871 ks titulů. Všem čtenářům děkuji za jejich návštěvy v knihovně. Bylo pro mne radostí se s vámi setkávat.Věřím, že ji budete navštěvovat dále a přeji vám hodně hezkých chvil s knihou.                                            Vladimíra Konfrštová

Nezapomeňte, že Kniha je nejlepší přítel člověka, tak si ho přijďte vybrat z široké nabídky i vy.

      

 Otevírací doba :  každý lichý kal.týden v pátek   18 - 19 hod.

                                     mimo státních svátků